FARMAVR Eczacılık Eğitiminin Geleceği

1. Bize biraz kendinizden ve dijital dünyada yaptıklarınızdan bahsedebilir misiniz ?

2005 yılından bu yana mobil odaklı dijital teknolojiler üreten bir ajansımız var.  Mobil uygulamalar ve sanal gerçeklik uygulamaları başta olmak üzere bir çok dijital teknolojiyi bu ajansımızın bünyesinde deneyimli ekibimizle üretiyoruz. Ağırlıklı olarak kurumsal firmalara çözüm üretiyoruz. Bugüne kadar aralarında Turkcell, Vodafone, KKTC Telsim, Bioderma, İKSV ve Uniq İstanbul’un da bulunuğu ibi bir çok kurumsal firma için 50’den fazla projeye imza attık.

2. FARMAVR projesi nasıl doğdu?

Uzun zamandır sanal gerçeklik teknolojisiyle entegre projeler üretiyorduk. Bu alan önemsediğimiz ve geleceğimizi şekillendiren alanlardan biri. Biz de ajans olarak gerek ekip gerekse teknoloji olarak yatırımlarda bulunuyoruz. FARMAVR bu yatırımların sonucunda ajansın içerisinden çıkmış ve şirketleşmiş bir ürün.

3. Tam olarak FARMAVR’ın neler yaptığını öğrenebilir miyiz?

FARMAVR, sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak hazırlanmış “eczacılık öğrencilerine”, “eczacılara” ve “ilaç sektörü profesyonellerine” yönelik simülasyonları içerisinde barındıran Türkiye’nin ilk ve tek eğitim uygulamasıdır. Eğitim çözüm ortakları ile birlikte geliştirilen eğitim programları sayesinde sektöre yeni bir bakış açısı ve derinlik kazandırmayı amaçlıyoruz. Ayrıca 2020 yılı sonu itibariyle Türkiye’nin en yaygın ve en çok kullanılan eczacılık eğitim programı olacağız.

Şu anda 500’e yakın üniversite öğrencisi yani (biz onlara geleceğin eczacıları diyoruz ) geleceğin eczacısı eğitim uygulamamızı kullanmakta. Ayrıca bir çok kongreye katılıp farklı üniversitelerden geleceğin eczacıları ile bir araya geliyoruz.

Şu anda sponsor markalarımız ile birlikte FARMAVR eğitim uygulamasını ve gözlüklerini eczanelere dağıtmaya başladık.

Bu yarıyıl sonunda 800 eczanede kullanılmaya başlamış olacağız. Ayrıca markalarımız saha çalışanları ile birlikte eczanelerde ürünleriyle alaklı eğitimleri yine FARMAVR aracılığıyla vermeye başladı.

4. FARMAVR ilaç sektörünün önemli firmalarıyla da çalışıyor değil mi?

FARMAVR’ın eğitimlerini gerçekleştirdiğimiz sanal gerçeklik eczanemizde gerçek markalar gerçek ürünleriyle yer almakta. Bugüne kadar GSK, Abdi İbrahim, Bioderma, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, Esthederm, Hipp Türkiye, Nuxe, Reckitt Benckiser, Sifar gibi markalar ürünleriyle ilgili kategorilerilerde eczanemizde yer aldı.  Markalarımız eğitimlerimizde hem ürünlerini hem de ürünlerinin yer aldığı kategori kapsamında sektöre bakış açılarını anlatma fırsatı yakalıyorlar. İlaç sektörü firmalarının eczacılara ve geleceğin eczacılarına ulaşabilmek için FARMAVR gerçekten çok etkili bir platform.

5. FARMAVR’ın geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Tüm sponsorlarımıza ve paydaşlarımıza şunu söylüyoruz. FARMAVR bizim değil sektörün bir ürünü. Amacımız Türk Eczacılık sektöründen global bir marka çıkarmak. Vizyonumuz bu. Bütün çalışmalarımızı bu yönde yürütüyoruz. Amacımız FARMAVR’ı dış pazarlara açılmak.

5. 9. FARMAVR aldığı ödüllerle de dikkat çekiyor. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

FARMAVR 2 yıllık kısa bir süre içerisinde sektörde fark yarattı ve ses getirdik. Bir global bir de ulusal ödül kazandık. Uluşlararası İş Ödülleri (International Stevie Awards) tarafından 2018 yılınının İlaç ve Eczacılık Sektöründe Yılın En İyi Yeni Servisi seçildik.

Ayrıca Altın Havan Ödülleri’nde Eczacı Danışmanlık Hizmet Ödülü’nü de kazandık.

Bu iki ödül işimize olan inancımızı, hedeflerimize olan bağlılığımızı daha da arttırdı.

6. İlaç endüstrisine ve eczacılara söylemek istedikleriniz nelerdir?

MD Magazin’e öncelikle sektör için yapmış olduğu güzel projeler için , sonrasında da bu röportaj fırsatı için teşekkür ediyoruz.

FARMAVR olarak sektörün tüm oyuncularıyla birlikte çalışıyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Eczacılık sektörünün değerli birlikleri, odaları, değerli ilaç firmaları, eğitim içeriği üreten danışmanlık firmaları, üniversitelerimiz ve değerli eczacılarımız… FARMAVR hepimizin ürünü ve eğitim platformu.

Gelin birlikte büyük bir başarıya imza atalım. Her türlü fikrinize ve katkınıza açığız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir